![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13591261
*
nr 1359 1261
Spegel
1800-tal, mahogny, 141x67cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 20:52:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 19:51:29
1
100 kr
6/11 17:58:58
2
150 kr
9/11 19:58:53
3
200 kr
9/11 20:23:47
4
300 kr
9/11 20:41:47
3
300 kr
9/11 20:41:47
4
300 kr (Budbetjänt)
9/11 20:43:27
3
350 kr
9/11 20:47:17
4
Vinnande bud
9/11 20:48:13
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1359 1261
Spegel
1800-tal, mahogny, 141x67cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 19:51:29 | 1 | 100 kr |
6/11 17:58:58 | 2 | 150 kr |
9/11 19:58:53 | 3 | 200 kr |
9/11 20:23:47 | 4 | 300 kr |
9/11 20:41:47 | 3 | 300 kr |
9/11 20:41:47 | 4 | 300 kr (Budbetjänt) |
9/11 20:43:27 | 3 | 350 kr |
9/11 20:47:17 | 4 | Vinnande bud |
9/11 20:48:13 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53